Odtruwanie alkoholowe

Odtruwanie alkoholowe, odtrucie alkoholowe Warszawa

Tajemnicza siła która powoduje iż nie możemy się zatrzymać, głód który motywuje do działania, mówi: „napij się”
Jeżeli pijesz często, nie potrafisz przestać. Jeżeli pijesz często a kiedy przestaniesz występują niepokojące objawy:
Ból żołądka, mdłości, wymioty, bóle głowy, poczucie lęku, poddenerwowanie a nawet wściekłość. To prawdopodobnie powinieneś poważnie rozpatrzeć odtruwanie alkoholowe.
Jeżeli jesteś uzależniony to Twój organizm alkohol traktuje jak pożywienie. Podczas głodu załącza się system przetrwania, tak jak ma to miejsce w sytuacji zagrożenia życia. Zwiększa się stężenie dopaminy i Twój organizm nie przestanie szukać pożywienia dopóki nie wpłynie do organizmu alkohol. Kiedy głód zostanie zaspokojony podniesie się stężenie serotoniny.
Odtruwanie alkoholowe prowadzi do wyrównania u osoby uzależnionej zaburzeń biorównowagi. Organizm przestaje reagować na alkohol tak jak by to było pożywienie dzięki czemu alkoholik jest w stanie normalnie funkcjonować i bez problemu potrafi odmówić trunku.
W Warszawie posiadamy dobrze rozwinięty system placówek realizujących detoksykację alkoholową:
1. Publiczne oddziały leczenia alkoholowych objawów abstynencyjnych. Z reguły wymagają one aby pacjent był ubezpieczony w NFZ, posiadał skierowanie z Poradni Leczenia Uzależnień, przyjmują pacjentów trzeźwych.
2. Lekarzy proponujących tzw. odtrucie alkoholowe w domu. Tutaj trzeba wykazać się szczególną ostrożnością. Wielu z nich nie posiada odpowiedniego doświadczenia. W pojedynczych przypadkach lekarze ci byli już pozbawieni prawa wykonywania zawodu z uwagi na błędy w sztuce, oszustwa wobec pacjentów. Często popełniają poważne błędy, np. podają pacjentom w stanie upojenia silne leki psychotropowe, ryzykując życiem i zdrowiem chorych. Przed skorzystaniem z takich ofert warto sprawdzić wiarygodność usług, przebieg dotychczasowej pracy lekarza. Warto się zastanowić dlaczego akurat urolog czy też pediatra proponuje odtruwanie alkoholowe.
3. Prywatne oddziały detoksykacyjne, wymagają opłaty za leczenie. Proponują jednak uproszczone warunki przyjęcia, znacznie lepszy komfort socjalny, indywidualną opiekę.
Odtrucie alkoholowe to inaczej leczenie objawów odstawiennych